Ювентус победи Дженоа с 3:0 като гост в мач от шестия кръг на италианската Серия "А".

Победата за "бианконерите" на Тиаго Мота идва след странната серия от три поредни нулеви равенства в първенството, но продължава тенденцията на отбора да не допуска голове.

В герой за гостите се превърна централния нападател Душан Влахович, който вкара и двата гола през второто полувреме. Третото бе за португалеца Франсиско Консенсао.

Така Юве събра актив от 12 точки и поведе в класирането, с една пред Милан, Интер и Торино. Дженоа остава 17-и с актив от пет точки.

Първото полувреме беше скучновато и мачът тръгна в посоката за четвърто поредно нулево равенство с участието на Юве. Тенденцията обаче се обърна в 48-ата минута, когато Юве получи дузпа за игра с ръка. Влахович беше безпощаден от бялата точка за 1:0.

В 55-ата минута сръбския национал получи много хубав пас от Копмайнерс и с прецизен диагонален удар направи 2:0. Той вече има четири гола през сезона, след като вкара два и при гостуването на Верона.

Последва дълъг период със спокойно темпо и укротяване на мача от гостите преди да се стигне до дебютния гол на Консенсао в 89-ата минута.