Българският национал Петко Христов не игра в десети пореден мач за клубния си отбор Специя.

Неговите съотборници загубиха с 0:1 при гостуването си на Ювентус в Торино, а Христов за пореден път остана на пейката и не бе използван от мениджъра Тиаго Мота.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ >>>

Единственото попадение за "бианконерите" вкара Алваро Мората в 21-ата минута след перфектна атака, в която участваха още Душан Влахович и Мануел Локатели. Асистенцията бе на италианеца.

Отборът на Масимилиано Алегри направи силно първо полувреме, в което се отчете и с два пропуска от Артур и Хуан Куардадо, но през второто спря да играе.

В него Специя погледна в предни позиции и на два пъти вратарят Войчех Счесни ги спаси от изравняване. Той първо отрази шут с глава на Емануел Джаси от близка дистанция, а след това и с крак на Кевин Агудело от чиста позиция.

Така Юве продължи серията си без загуба в първенството на 11 мача и вече има 53 точки, което е с четири по-малко от Милан и Наполи, които играят един срещу друг тази вечер.

Специя и Петко Христов допуснаха четвърто поредно поражение и са 16-и с 26 точки.