Ювентус победи с 3:0 Фиорентина на "Артемио Франки" в среща от 14-ия кръг на Серия "А".

Това бе считано за едно от трудните гостувания на "бианконерите" през сезона, но то бе взето с лекота по пътя към титлата и тимът остава непобеден.

Преднината на Роналдо и компания вече е чудовищните 11 точки пред Наполи, но преследвачът има мач по-малко - тежко гостуване на Аталанта в понеделник.

Юве поведе в 31-а минута чрез Родриго Бентанкур, който направи двойно подаване с Пауло Дибала и стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на Албан Лафонт.

Второто попадение бе дело на Джорджо Киелини в 69-а минута. Централният защитник вкара от трудно воле. Ударът му първоначално бе спасен от вратаря, но топката придоби странна траектория, която заблуди двама защитници на гол линията.

Класиката бе оформена от Кристиано Роналдо, който вкара десетото си попадение за Юве. В 79-а минута се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Едимилсон Фернандеш. Така Фиорентина остава на деветата позиция с актив от 18 точки.

В друг мач по-рано днес СПАЛ - Емполи завършиха наравно 2:2.