Ювентус спечели и втората полуфинална среща за Купата на Италия срещу Фиорентина, този път с 2:0 и така с общ резултат 3:0 се класира за финалния двубой. Така “бианконерите” ще играят финал №21 в турнира - с поне пет повече от всеки друг тим в историята на надпреварата.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Успеваемостта на торинския клуб също е впечатляваща с общо 14 трофея в тези 21 финала. Съперник за отличието на Юве ще бъде Интер, който вчера се класира за последния мач в Копа Италия за първи път от десетилетие насам.

Федерико Бернардески даде преднина на Ювентус след малко повече от 30 минути футбол, отбелязвайки втория си гол през сезона досега. Бившият играч на “виолетовите” имаше общо толкова попадения за предишните два сезона.

През втората част Матиа Перин отказа футболистите на гостите с няколко хубави спасявания, а домакините също имаха своите шансове - първо Денис Закария удари греда, а после гол на Адриен Рабио бе отменен заради засада.

Все пак Юве стигна до второ попадение в продължението, когато комбинация между Куадрадо и Данило увеличи резултата до 2:0.

Финалът е на 11 май на “Стадио Олимпико” в Рим.