В истинска драма се превърна дербито на Серия "А" между отборите на Рома и Ювентус.

Мачът със седем гола бе спечелен от Юве с 4:3, а двата отбора подариха на феновете мач, който ще се помни дълго.

Двубоят бе белязан от обрати, картони, спорни мигове, както и пропусната дузпа в самия край, която можеше да донесе поне точката на домакините от Рома.

Когато Жозе Моуриньо се изправя срещу големия си дразнител Ювентус никога не е скучно, като това се доказа и от тази продукция на "Олимпико". Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Рома имаше комфортен аванс в мача от 3:1 до 70-ата минута на мача и игреше доста солидно, но само в рамките на седем минути се срина и допусна шокиращ пълен обрат.

Преднина на "вълците" даде Тами Ейбрахам още в десетата минута с глава, но Пауло Дибала бързо възстанови равенстово с красив удар.

Така и завърши първата част, но началните минути на второто полувреме принадлежеха изцяло на домакините, които набързо вкараха два гола.

Първо Хенкри Мхитарян опита удар от дистанция, рикошира в крак на бранител и прелетя над излезлия напред Войчек Шчесни, с което Рома отново излезе напред в резултата.

На пет минути по-късно всички погледи бяха насочени към Лоренцо Пелегрини, който с невероятен гол от пряк свободен удар, с който направи резултата 3:1, а трибуните на "Олимпико" успещаха как големият дразнител Ювентус ще си тръгне с наведена глава.

"Бианконерите" обаче никога не трябва да бъдат отписвани, а доказателството са минутите между 70-ата и 77-ата, когато бе постигнат големия обрат.

Първо Мануел Локатели вкара с глава, а със следващата атака, дошла отново с центриране отдясно, Деян Кулушевски донесе равенството 3:3.

Така дойде и решителната 77-а минута, когато на сцент се появи доста неочакван голмайстор - Матия Де Шильо. Десният краен бранител вкара за 4:3, а това бе първото му попадение от 1505 дни насам.

Рома изтърва големия си шанс десет минути преди края, когато след преглеждане от ВАР главният рефер посочи бялата точка, а със задачата да изравни резултата се нагърби Лоренцо Пелегрини.

Човекът, който 30 минути по-рано вкара невероятен пряк свободен удар обаче сега не успя да вакра от бялата точка, като дори при добавката след спасяване на Шчесни, той прати топката в аут.

Така Ювен запази петата си позиция с 38 точки, три зад четвъртия Аталанта, който обаче има и мач по-малко. Рома пък е осми в класирането с 32 пункта.Драма