Нападателят на Ювентус Пауло Дибала пророни много сълзи при сбогуването си с феновете на отбора в последното домакинство на "бианконерите" за сезона.

Отборът на Масимилиано Алегри завърши наравно 2:2 с гостуващия Лацио, след като водеше с 2:0 на полувремето и допусна драматично изравняване в 96-ата минута.

Мачът нямаше голямо значение за крайното класиране, тъй като бе ясно, че Юве ще завърши на четвъртата позиция. Лацио, който остава с шест точки по-малко, се бореше за за петата и почти сигурно я постигна, тъй като води с три точки на шестия Рома кръг преди края.

Домакините от Торино поведоха още в десетата минута след остро центриране на Алваро Мората и удар с глава на Душан Влахович.

В 17-ата минута друг играч, който сякаш играе прощалния си мач - Джорджо Киелини, бе заменен, за да получи аплодисментите от публиката.

В 36-ата минута Юве вкара за 2:0 след страхотни индивидуални действия на Мората, който финтира двама бранители и прати топката във вратата с диагонален удар.

Лацио се разигра през второто полувреме и върна едно попадение в 51-ата минута. След центриране от корнер Патрик отклони с глава и топката се удари в Алекс Сандро, който си отбеляза автогол.

Крайният резултат бе оформен в 96-ата минута, когато Сергей Милинкович-Савич направи добавка след далечен удар на Тома Башич.

След края на мача Дибала през сълзи се сбогува с феновете и с президента на клуба Андреа Аниели. Договорът на играча изтича на 30 юни и въпреки че той бе се разбрал с клуба за нов през декември, "бианконерите" решиха да го освободят.

До голяма степен може да се каже, че аржентинският нападател бе обиден, защото Юве направи куп инициативи за прощаване с Джорджо Киелини, но не и с него.