Само няколко дни, след като вкара шест гола на Салернитана за Купата на Италия, Ювентус имаше доста тежък мач срещу последния в класирането, но този път за първенство.

"Бианконерите" този път гостуваха на Салернитана, като се добраха до победа с 2:1 след гол в добавеното от съдията от продължение. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Освен това Юве игра с човек повече на терена почти цяло второ полувреме, а макар на последно място в класирането, Салернитана доказа, че за всеки гостуващ му тим мачът е изключително тежък.

Джулио Маджоре откри резултата в края на първата част, но именно той се превърна в грешник в 53-ата минута, когато си изкара втори жълт картон и остави Салернитана с човек по-малко на терена.

В 65-ата минута Самуел Илинг изравни, но победният гол за Юве така и не падаше.

Но за кой ли път през сезона "бианконерите" се измъкнаха в добавеното време, а този път героят се казваше Душан Влахович.

Така Ювентус остава на две точки от лидера Интер. "Нерадзурите" имат 48 пункта, Юве са с 46, а със седем по-малко е Милан на третото място.

Приятните изненади Фиорентина и Болоня са четвърти и пети, докато днес Лацио победи Удинезе с 2:1 и вече е на шестото място с 30 точки.

Поредният голям шок изживя шампионът Наполи, който падна с 0:3 от Торино и се намира на деветото място. Кризата в тима продължава, само година, след като по това време неаполитанците вече се бяха устремили към Скудетото.