Ювентус успя да победи при гостуването си на Бреша с 2:1 в среща от междинния пети кръг на Серия "А".

Така "бианконерите" поне временно заеха първата позиция в шампионата преди Интер да приеме Лацио в сряда вечерта.

Отборът на Маурицио Сари трябваше да се справя без суперзвездата си Кристиано Роналдо, който не попадна в групата заради мускулен проблем. Такава е официалната информация, а е възможно и просто да получава почивка.

Това се отрази на играта на тима, тъй като Бреша поведе още в четвъртата минута. Алфредо Донарума отправи силен шут и Войчех Шчесни не се намеси убедително, макар че топката бе в обсега му - 1:0.

Ювентус реагира с гол пет минути преди края на полувремето. След центриране от корнер играч на гостите не игра с топката, но защитник и вратар я отклониха по странен начин и тя се озова в мрежата. С доста късмет Юве изравни, а попадението бе записано като автогол на Карлос Чанселор.

Победният гол за шампионите дойде в 63-та минута, когато пряк свободен удар на Миралем Пянич се отклони в стената. При добавката обаче босненецът бе безкомпромисен с удар по земя.

Така всичките четири победи на Ювентус от началото на сезона дойдоха с по един гол разлика. Сякаш по шампионски.

Позитивното представяне за Бреша продължава и новакът е десети с шест точки.

В друга среща от вечерта Верона и Удинезе не си вкараха голове.