Ювентус постигна домакинска победа над Болоня с 2:1 в мач от 8-ия кръг на Серия "А", игран в Торино.

Кристиано Роналдо вкара дежурния си гол и така за последните 11 срещи за "бианконерите" и Португалия вече има 10 попадения. После Данило изравни, но след почивката Миралем Пянич донесе успеха за шампионите.

Много силен мач изигра вратарят на гостите Лукаш Скорупски, който се отчете с 10 спасявания. В края гостите изненадващо можеха да изравнят, но в 94-ата гредата спаси торинци, след което легендата Джанлуиджи Буфон с фамозна намеса отчая "хрътките".

С успеха Юве събра 22 точки и остава лидер, докато Болоня заема 12-то място с 9 т. и вече в 5 двубоя в калчото е без победа.

Юве влезе в мача непобеден във всички турнири и като лидер в класирането след 2:1 над големия съперник Интер преди паузата за национални отбори. Джорджо Киелини, Матия Де Шилио, Аарън Рамзи, Марко Пяца и Дъглас Коста бяха аут заради контузии, а Данило се завърна в групата.

Хуан Куадрадо отново започна десен защитник, а Адриен Рабио получи един от редките си шансове да стартира, сменяйки Блес Матюиди. Федерико Бернардески действа като трекуартиста зад Гонсало Игуаин и Кристиано Роналдо.

Синиша Михайлович води Болоня, след като прекара последните седмици в болница заради битката с левкемията, а после беше със семейството си. Гостите бяха без опитния Гари Медел, същото важеше за намиращия се в чудесна форма Такеширо Томиясу и Матия Дестро.

Матиа Бани отново беше предпочетен пред Стефано Денсвил, докато Рикардо Орсолини, Никола Сансоне и Роберто Сориано действаха зад нападателя Родриго Паласио.

Мачът започна спокойно, но постепенно Юве наложи превес. Първият точен удар отправи Гонсало Игуаин след четвърт час игра, но Лукаш Скорупски внимаваше и улови. По-късно Сами Кедира се озова на чиста позиция, но изстрелът му беше нескопосан и защитник изчисти.

В 20-ата минута Юве поведе. Кристиано Роналдо пресече пас, справи се с Ладислав Крейчи с мощен удар в близкия ъгъл преодоля вратаря за 1:0! Гостите отговориха малко по-късно, когато Никола Сансоне пробва задна ножица, но не уцели вратата.

В 26-ата минута Болоня все пак изравни. Ибрахима Мбайе свали с глава към оставения непокрит в наказателното поле Данило. И централният защитник със страхотно изпълнение от воле матира Джанлуиджи Буфон за 1:1! След половин час игра "хрътките" спечелиха фаул на чудесна позиция, но мерникът на Рикардо Орсолини изневери.

После Скорупски изби шут на Алекс Сандро, а в 42-ата минута изстрел на Миралем Пянич не попадна в целта. Втората част започна с изненадващ шут на Хуан Куадрадо от малък ъгъл, който излезе в аут. После Адриен Рабио премина през двама съперници и потърси Федерико Бернардески успоредно на голлинията, но Крейчи с чудесна намеса изчисти.

В 54-ата минута шампионите създадоха нова опасност. Роналдо засече с глава, но Скорупски изби с една ръка. Юве продължи да залага на висока преса и след куп грешки в защитата на Болоня в рамките на няколко секунди топката попадна в Пянич. И той с удар в долния десен ъгъл отново даде преднина на домакините - 2:1!

В 59-ата минута Игуаин намери Кедира, който шутира, но Скорупски спаси. Полският вратар на Болоня продължи с отличните намеси, след като изби силен удар на Игуаин, а веднага след това и блокира Ел Пипита. Четвърт час преди края стражът на гостите отново отчая бившия аржентински национал.

В 81-ата минута Юве организира бърза контра, при която Кристиано направи двойно подаване с Игуаин и стреля под горната греда, но за сетен път Скорупски беше на мястото си. По-късно шампионите не успяха да изнесат добре, Орсолини се озова на чиста позиция, Буфон се подхлъзна, но нападателят не уцели вратата.

В 94-ата минута гредата спаси Ювентус след удар на Федерико Сантандер, а след това Буфон с брилянтна намеса отчая Паласио, който стреля със задна ножица и така легендата спаси победата.