На фона на тежкото наказание и отнетите 15 точки от актива, Ювентус продължава да записва добри резултати и преди старта на заключителната част от сезона, напълно заслужено мечтае за място в топ 4.

"Бианконерите" победиха Верона с 1:0 и по този начин записаха своя седми успех за последните осем мача в Серия "А".

Класическа победа за Юве през настоящата кампания, защото "бианконерите" отново не блестяха със спиращ дъха футбол, но все пак сториха нужното, за да приберат трите точки.

А както вече споменахме, тези три точки дават пълното основание на Ювентус да мечта за Шампионска лига при оставащи 10 кръга - нещо, което изглеждаше нереалистично при отнемането на онези 15 пункта.

Към момента Юве е седми с 44 пункта, изоставайки на четири от четвъртия Аталанта.

Решителният миг дойде в 55-ата минута, когато Локатели пусна отличен пас към Мойс Кийн, който овладя в наказателното поле и от близк дистанция вкара единствения гол в мача. Видео вижте тук >>>

Така макар и трудно срещу намиращ се в зоната на изпадащите тим, Юве взе ценните три точки.

А те са още по-ценни след случилото се по-рано през деня на "Сан Сиро", където кризата в Интер продължи с пълна сила.

Тя се изразява в трета поредна и общо четвърта загуба за последните пет мача, като този път "нерадзурите" паднаха от Фиорентина с 0:1.

Още по-болезнено за момчетата на Индзаги и феновете бе, че победният гол за гостите вкара Джакомо Бонавентура - миланист с почти 200 мача за големия градски съперник на Интер. Видео вижте тук >>>

Снимка: АР/БТА