Голямата звезда на Ювентус - Кристиано Роналдо, поведе тима си към исторически обрат в Шампионска лига.

Италианският шампион победи Атлетико (Мадрид) с 3:0 и с общ резултат от 3:2 намери място сред най-добрите 8 в турнира.

Героят тази нощ в Торино бе един и неговото име е Кристиано Роналдо.

Той вкара и трите гола за победата, негов четвърти хеттрик срещу "дюшекчиите".

С този двубой португалецът показа защо бе привлечен в Юве, а именно, да поведе "бианконерите" в големите европейски битки.

Това бе негов мач №77 на ниво елиминации в Шампионска лига, като е замесен в 77 от попаденията в тях - 63 гола и 14 асистенции.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Още в началните минути италианския тим показа, че гостуването за Атлетико ще бъде ужасно тежко.

В рамките на 5 минути Матюиди изпусна чисто положение, а гол на домакините бе отменен заради нарушение на Роналдо срещу вратаря.

Ювентус продължаваше с натиска си, докато Атлетико рядко атакуваше, за цяло полувреме испанците се отчетоха с един шут от далечна дистанция, и удар с глава на Мората.

Голът, който Юве така търсеше, падна след 27 минути игра.

Федерико Бернандески, може би най-добрият след Роналдо за домакините, отправи страхотно центриране и португалската суперзвезда се извиси над Диего Годин, за да открие резултата.

Снимка: АР/БТА

Двата тима се оттеглиха при резултат 1:0 на полувреме, но с оглед показаното, обратът бе напълно възможен.

Бяха нужни само три минути от втората част на Ювентус, за да изравни резултата от двете срещи.

Жоао Кансело центрира, а Роналдо отново се извиси, за да отправи опасен удар с глава.

Той обаче бе спасен по феноменален начин от Облак, или поне така помислиха всички в първия момент.

Съдията отсъди гол, след като технологията на голлинията му подсказа, че топката я е преминала.

След втория гол действията се поуспокоиха, двата тима предприемаха все по-малко рискове.

Сякаш всичко щеше да се реши след продължения, когато в 86-ата минута Бернандески с отличен рейд навлезе в наказателното поле на Атлетико и бе фаулиран - дузпа.

Естествено, зад топката застана Роналдо, който бе безкомпромисен - пълен обрат за Роналдо.

Атлетико бе разбит психически и не успя да създаде финален натиск, мачът завърши, а "Ювентус Стейдиъм" избухна в луда радост.

Големият герой тази вечер в Торино се казваше Кристиано Роналдо, играчът за големите мачове.