Ювентус е много близо до финала в турнира за Купата на Италия, след като взе надежден аванс от 2:0 срещу Лацио в първия полуфинал.

Реваншът е на 23 април в Рим, но задачата пред "орлите" изглежда много сложна и с оглед на видяното днес.

"Старата госпожа" доминираше тотално, като още в 11-ата минута получи право да изпълни дузпа. Намеса на системата ВАР обаче показа на рефера, че има засада в хода на атаката, което промени решението.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА>>>

Но Юве не се отказа да търси головете. Лацио бе отлично нареден в отбрана до почивката, воден от Игор Тудор, бивш играч на "черно-белите". Хърватинът се радваше през уикенда след победа именно срещу Юве в първенството с 1:0, но този път отборът му не успя да нанесе удар в дома на съперника.

В петата минута на второто полувреме Федерико Киеза откри след светкавична контраатака през центъра, а Душан Влахович удвои в 64-ата минута.

Юве се е устремил към осмия си финал в последните десет сезона - уникално постижение за гранда. Той спечели пет и загуби два мача за трофея от 2015-а насам.

Точно този клуб е и рекордьор с 14 купи на страната.

Втората двойка от полуфиналите е Фиорентина - Аталанта, като първата среща е във Флоренция в сряда.