Ювентус спечели най-важния мач от началото на сезона в Серия "А", триумфирайки срещу лидера Милан като гост с 1:3 в 16-ия кръг.

Големият сблъсък идваше да покаже колко са готови "росонерите" да свалят доминатора от трона и готови ли са шампионите да се отърсят от неубедителното си начало на сезона. На втория въпрос беше даден категоричен положителен отговор и това вече личи и в точковия актив.

Милан загуби за първи път през сезона, но продължава да е лидер с 37 точки. Юве на бившия им възпитаник Андреа Пирло вече е четвърти с 30 точки и мач по-малко. "Бианконерите" бяха задължени да не загубят този мач, защото разликата ставаше огромна. Битката обаче ще е жестока, защото вторият Интер е с 36 точки, а третият Рома с 33.

"Росонерите" на Стефано Пиоли имаха сериозни кадрови проблеми преди мача и това си пролича. Анте Ребич, Исмаел Бенасер и звездата Златан Ибрахимович нямаше как да играят. За Юве отсъстваха Хуан Куардадо и Алекс Сандро, но тимът разполагаше с много по-силна скамейка. Тя изигра ключова роля през втората част.

Точен за победителите на два пъти беше бившият нападател на Фиорентина Федерико Киеза, както и американецът Уестн Маккени. За Милан реализира Давиде Калабрия.

Мачът имаше и друг интересен щрих - играч с фамилията Малдини игра за Милан в мач №1000. Младият Даниел записа шестия си мач, като преди него баща му Паоло игра 647 пъти, а дядо му Чезаре - 347.

Юве излезе напред в резултата в 18-ата минута след двойно подаване между Федерико Киеза и Пауло Дибала. Аржентинецът даде вълшебен пас с пета, който се превърна в асистенция.

В 41-ата минута Милан изравни след много добра атака. Рафаел Леао беше изведен на левия фланг и намери на границата на наказателното поле Давиде Калабрия, който с неспасяем шут направи 1:1.

След час игра "бианконерите" отново излязоха напред в резултата. Киеза за втори път избухна с удар по земя, за да даде аванс на своите.

Юве си реши мача в в 78-ата минута благодарение на резервите, които пусна Андреа Пирло. Деян Кулушевски проби през няколко бранители и пусна по земя на Уестън Маккени, който не сгреши от близка дистанция за 3:1.