Ювентус и Кристиано Роналдо най-сетне имат повод за радост в ужасния си до този момент сезон.

"Бианконерите" грабнаха Купата на Италия, след успех с 2:1 над Аталанта във финала.

Така след две неуспешни години в този турнир и загубен финал през 2020-а, Ювентус отново грабна трофея.

Той е общо 14-и за Ювентус, което увеличава преднината им в класацията по този показател, както и пети в последните седем сезона.

За момчетата от Аталанта, които в последните сезони спечелиха сърцата на всеки неутрален фен, това бе поредно разочарование.

Те загубиха финала преди две години от Лацио, а с днешният мач поредните им загубени финали станаха общо 4. Единственото изключение е 1963-а, когато Аталанта печели и единствения си трофей.

На вратата на Юве във финала бе легендарният Джанлуиджи Буфон, който си тръгва след сезона, а това вероятно бе последният му мач за отбора, с който направи фантастична кариера.

Снимка: Getty images

Днешният финал през почти цялата си част бе равностоен, но опитът и по-голямата индивидуална класа на Ювентус изиграха своята роля.

Аталанта имаше по-добрите положения в началото на мача, но в 30-ата минута Ювентус откри благодарение на Деян Кулушевски.

Шведският национал с македонски корени вкара изключително красив гол, след като с фалцов удар прати топката в далечния ъгъл на вратата.

Аталанта обаче реагира бързо и до края на полувремето изравни чрез Руслан Малиновский, който получи топката на границата на наказателното поле и с мощен удар се разписа.

Втората част отново вървеше равностойно, но този път Ювентус бе по-настоятелният тим в атака и имаше по-добрите положения.

Така сякаш логично дойде 73-ата минута, когато отлично двойно подаване между Киеза и Кулушевски, бе завършено от италианския национал.

Този гол се оказа и решителният момент в мача, защото до края Аталанта така и не успя да реагира.

Така Ювентус, който загуби титлата и претърпя поредно разочарование в Шампионска лига, може да се усмихне заради спечелената Купа, а сезонът за поредна година няма да е празен.