Новакът Венеция завърши 1:1 у дома срещу Ювентус в мач от 17-ия кръг на Серия А.

Юве изигра силно първо полувреме, но през втората част домакините взеха инициативата и успяха да си спечелят точката.

Още в 12-а минута старши треньорът на торинци Масимилиано Алегри направи принудителна смяна, след като капитанът Пауло Дибала се контузи и бе заменен от младока Кайо Жорже.

Ювентус диктуваше събитията на терена и в 32-а минута Алваро Мората откри резултата, след като засече отблизо прострелно центриране на Пелегрини от ляво.

През втората част Венеция заигра по-добре и успя да изравни с попадение на Матия Араму в 55-а минута с хубав удар от дъгата на наказателното поле.

Равенството смъкна Ювентус на шесто място в таблицата с 28 точки, две по-малко от петия Фиорентина, който по-рано днес разгроми Салернитана с 4:0.

С ремито Венеция прекъсна серия от три поредни загуби и остава 16-и в таблицата с 16 точки.