Футболистите на Ювентус загубиха втори пореден мач и общо трети от последните си пет, но това не бе от значение, защото след 1:3 у дома срещу Рома те вдигнаха деветата си поредна титла на Италия. Маурицио Сари заложи на изключително нетрадиционен състав, като Кристиано Роналдо дори не бе в групата за мача, а в игра за "черно-белите" се появиха общо седмина юноши.

Треньорът на домакините става шампион в първенството за първи път в кариерата си. Това бе първо домакинско поражение за торинския клуб от 40 мача насам, като за последно Наполи спечели в мач от първенството на "Ювентус Стейдиъм" преди две години, когато треньор бе... Маурицио Сари.

Домакините от Торино поведоха с 1:0 в петата минута, когато след центриране от корнер топката се озова в Гонсало Игуаин и той я прати в мрежата от няколко метра разстояние. Отговорът на Рома също дойде след ъглов удар и в 23-ата минута Никола Калинич бе оставен непокрит в наказателното поле, изравнявайки с глава - 1:1. Два гола на Диего Пероти - първо от дузпа в 44-ата минута за 1:2 и послед след добре организирана атака за 1:3 сложиха точка на спора и донесоха трите точки на римския тим, който завършва на пето място в крайното класиране.

За "бианконерите" това е титла №36. Феновете на Юве обаче смятат, че любимците им имат 38 титли, защото броят и отнетите два шампионски трофея покрай аферата "Калчополи".

Интер завърши сезона с три точки след 2:0 при гостуването си на Аталанта, като по този начин измести "бергамаските" от второто място в крайното класиране и ги спря по пътя към 100 вкарани гола в първенството. Тимът от Бергамо завършва сезона с 98 попадения. Данило Д"Амброзио и Ашли Йънг бяха точни за гостите от Милано.

Днес предстоят още пет мача от Серия "А", като евроквотите вече са раздадени - Юве, Интер, Аталанта и Лацио ще играят в Шампионската лига, докато Рома, Милан и Наполи имат места в Лига Европа. Единствената въпросителна преди неделните мачове е дали Лече ще успее да се спаси за сметка на Дженоа. Двата отбора са разделени от една точка, а днес имат домакинства съответно на Парма и Верона.