Ювентус надигра Рома с 2:0 у дома в дербито на кръга в италианската Серия А, като с днешните три точки изпревари римляните в класирането и се върна сред първите три тима в таблицата.

Кристиано Роналдо, който вчера навърши 36 години, откри резултата в 13-ата минута, когато Алваро Мората го намери около границата на наказателното поле, а CR7 стреля по земя за 1:0. До почивката португалецът можеше да отбележи и втори гол, но негов шут се отби в гредата. Рома също имаше добър шанс, но Брайън Кристанте стреля край вратата.

През второто полувреме Юве не атакуваше толкова много, но все пак стигна до втори гол двадесет минути преди края. Тогава появилите се като резерви Хуан Куадрадо и Деян Кулушевски комбинираха помежду си, а след това подaване във вратарското поле завърши с автогол на Рожер Ибанес.

Ювентус е на трето място с 42 точки, изоставайки съответно на 4 и 5 от Милан и Интер, които са на първите две места в подреждането. Рома е на четвърто място с 40 точки.