Ювентус спечели срещу Интер с 2:0 и така сложи край на кошмарната си серия от три поредни поражения срещу този съперник. "Бианконерите" за последно бяха побеждавали миланския си съперник през месец май миналата година, а оттогава до днес имаха равенство и след това три поражения в Дерби Д'Италия.

За Юве това бе победа №115 в общо 260 мача от съперничеството, започнало през 1909 година.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Адриен Рабио вкара за 1:0 в 52-ата минута, когато получи хубав пас от Филип Костич. Така той се превърна в третият френски халф на Юве, който реализира срещу Интер в мач от първенството.

Другите двама са Мишел Платини и Зинедин Зидан. Домакините от Торино записаха и антирекорд преди попадението, като за първи път от 2004 насам завърши първото полувреме без нито един удар във вратата на "нерадзурите".

Младокът Николо Фаджоли сложи точка на спора в 84-ата минута, когато материализира втората асистенция на Костич за вечерта - 2:0.

Юве е пети в Серия "А" с 25 точки, а Интер вече е седми с 24.