"Ювентус" постигна победа с 3:1 над "Болоня" и направи поредната си крачка към седма поредна титла на Италия.

"Бианконерите" имат гостуване на "Рома" и домакинство на изпадналия "Верона" до края, като са им нужни две точки, при положение, че "Наполи" спечели оставащите си три мача.

В сряда "Ювентус" излиза във финал за Купата на Италия срещу "Милан", като има възможност да запише дубъл през сезона.

Успехът за "Юве" не дойде никак лесно, след като тимът изоставаше с 0:1 на полувремето.

Симоне Верди успя да открие в полза на гостите в 30-та минута от дузпа.

Снимка: Getty images

"Ювентус" се хвърли в атаки, търсейки шампионски обрат и го постигна през втората част.

В 52-та минута Себастиан де Майо прати топката в собствената си врата след центриране на Хуан Куадрадо.

В 64-та "Юве" стигна до пълен обрад след гол на Сами Кедира. Германският национал се възползва от центриране на Дъглас Коста, изпревари защитник на "Болоня" и вкара за 2:1.

Крайния резултат оформи Пауло Дибала. Аржентинецът се разписа след нова асистенция на Дъглас Коста. Крилото напредна отляво и върна топката към Дибала в наказателното поле. Нападателят със силен удар не остави шансове на Миранте за 3:1.