Ювентус се провали звучно и загуби с 1:2 гостуването си на Удинезе, като по този начин не успя да си осигури титлата на Италия.

"Бианконерите" се нуждаеха от успех, за да празнуват деветото си поредно Скудето, но ще трябва да чакат до неделя, когато посрещат Сампдория.

Борещият се за своето оцеляване тим на Удинезе по никакъв начин не се трогна от готвещия се за празненства свой съперник, като му даде нужния отпор, за да спечели скъпоценни три точки, които може да са с цената на място в Серия "А" и през следващия сезон.

Юве от своя страна може би очакваше доста по-лек мач, като макар да владееше значително по-често топката, така и не създаваше опасности.

Кристиано Роналдо, който бе над всички в последните мачове за тима, този път бе доста тих и незабележим по терена, а от това страдаше играта на целия му тим.

Най-активен и опасен на терена бе Пауло Дибала, но само неговите усилия не бяха достатъчни.

Все пак Ювентус успя да излезе напред в резултата в края на първата част, като героят бе доста неочакван.

Разписа се бранителят Матийс Де Лихт, като попадението не дойде след корнер или статично положение, а след моще удар от дистанция на нидерландецът.

Той не си поведе топката по най-добрия начин, но без да се замисля отправи добре насочен шут, който не остави шансове на вратаря.

С оглед развитието на мача и падналият гол изглеждаше, че за Ювентус няма да е трудна задача да запази преднината си и дори да я увеличи.

Всичко обаче се обърка в самото начало на втората част, когато груба грешка в отбраната на Юве позволи на македонеца Илия Нестеровски да се разпише и да изравни резултата.

Естествено, че след гола Ювентус натисна в опит да си подсигури титлата, но домакините смело бранеха точката и не допускаха опасности пред вратата си.

И сякаш от нищото, в последните секунди на мача Удинезе стигна до успеха. В тези минути домакините изглеждаха адски уморени и едва ходеха по терена, но Секо Фофана с доза късмет се измъкна от бранител и успя да вкара победния гол за тима си.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Така макар и доста изненадващо, Удинезе се пребори и заслужено се поздрави с успеха си, докато Юве претърпя звучен шамар.

Титлата обаче едва ли ще се изплъзне на "бианконерите", които се нуждаят от три точки в следващите си три мача, като те могат да бъдат спечелени още в неделя срещу Сампдория.

Удинезе от своя страна изкова успех, който доближи отбора само на две точки от математическото спасение.