Милан гостува на Наполи в четвъртфинален реванш от Шампионската лига тази вечер на стадион "Диего Армандо Марадона".

Домакините, които са лидер в Серия "А", загубиха първата среща на "Сан Сиро" преди седмица, но изоставането им от само един гол (0:1) оставя надеждата жива за южняците. За неаполитанци това е дебютно участие в тази фаза на елитната европейска надпревара, докато "росонерите" имат далеч повече опит.

Феновете на местния тим опитаха да стреснат гостите от Северна Италия, към които така или иначе не таят особено топли чувства. Както е известно, омразата между южняци и северняци е пословична, а ултрасите на Наполи за пореден път припомниха това, след като десетки от тях се събраха пред хотела на Милан снощи.

Те дълго време вдигаха всевъзможен шум, пеейки песни, надувайки клаксони и палейки фойерверки. Мисията им обаче се е оказала опропастена, защото по информация на италианските медии, стаите, в които са настанени футболистите на Стефано Пиоли предварително са били шумоизолирани.

Привържениците на Наполи са вдигали шум до 3:30 след полунощ, а след това са се върнали и за втори епизод в 4:45 сутринта.

Италианското четвъртфинално дерби в Шампионската лига е тази вечер от 22:00 часа.

Добрата новина за домакините е завръщането на головата машина Виктор Осимен, който пропусна първия мач поради контузия.