ПСЖ бе на косъм да поднесе второ поредно разочарование на феновете си.

След като през седмицата тимът бе елиминиран от Байерн за Шампионската лига, очакванията бяха срещу Брест да постигне безпроблемна победа.

Парижани все пак успяха да спечелят измъчено с гол в добавеното време за 2:1, като отново бяха спасени от гения на дуото си в атака Лионел Меси - Килиан Мбапе.

Карлос Солер даде аванс на гостите в 37-ата минута, а шест минути по-късно Франк Онора възстанови паритета. Килиан Мбапе донесе победата за ПСЖ с гол в добавеното време на срещата, след като Меси го изведе зад гърба на защитата на домакините.

След този успех парижани остават на върха в Лига 1 с актив от 66 точки и вече на 11 от втория - Олимпик Марсилия.

Неубедителните игри обаче може да костват поста на треньора Кристоф Галтие, който вече загатна за раздяла най-късно след края на сезона.