Арда е вторият полуфиналист в турнира за Купата на България след победа над ЦСКА 1948 с 1:0 на националния стадион "Васил Левски".

Кърджалии за първи път в историята си се класираха на тази фаза след гол през второто полувреме на своя най-опитен играч в атака - Спас Делев.

Отборът на Николай Киров продължава да потвърждава, че е една от най-приятните изненади през този сезон, като освен полуфиналист за Купата е и на четвърта позиция в Първа лига. Тимът от южна България все така трудно допуска голове, като в последните четири мача само Лудогорец успя да прониже Иван Караджов.

През първата част ЦСКА 1948 бе по-активният тим и дори стигна до попадение в осмата минута, което беше отменено заради тънка засада на Ангел Бастунов, който прати топката във вратата с глава. Малко след това удар на Ивайло Чочев с глава беше спасен класно от Караджов.

На другата врата първият добър шанс за Арда дойде в 36-ата минута, когато далечен удар на Иван Тилев срещна не по-малко класна реакция от Даниел Наумов.

Снимка: Bulphoto

Арда заигра по-добре през втората част и стигна до своя гол в 55-ата минута. Тонислав Йорданов центрира към далечната греда, където Спас Делев плонжира и отклони с глава за 1:0.

"Червените" не успяха да стигнат до кой знае колко изгодни ситуации да изравнят, но имаше една сериозна такава. Галин Иванов свали топката към Серкан Юсеин, който стреля опасно, но Караджов спаси победата за Арда.

Така кърджалии в трети пореден мач в София срещу ЦСКА 1948 не допуснаха гол, като предишните им двубои бяха на ниво Втора и Първа лига.

ЦСКА 1948 за втора поредна година отпада в четвъртфиналите за Купата. През миналата година палач на "червените" бе носителят на трофея Локомотив Пловдив.