Манчестър Юнайтед постигна десета поредна победа като гост във Висшата лига след драматично 3:2 срещу последния Шефийлд Юнайтед в междинния 13-и кръг.

Хората на Оле Гунар Солскяр си направиха живота труден, след като малко преди края водиха с 3:1, но допуснаха късно попадение и можеше да загубят две от точките. Тези на Крис Уайлдър пък затвърдиха защо са "дънна риба" - 12 поражение в 13 мача от началото на сезона.

В шесто поредно гостуване Юнайтед изостана в резултата, но успя да обърне мача в своя полза. В играч на мача се превърна Маркъс Рашфорд, който вкара две от попадения. Така прати отбора си на шестата позиция с актив от 23 точки. Шефийлд е последен с едва една точка и се е засилил към Чемпиъншип.

Срещата започна кошмарно за "червените дяволи", а решението на Солскяр да избере Дийн Хендерсън на вратата се оказа грешка. След пас на Хари Магуайър стражът се разсея и изгуби топката, за да подари гол на Дейвид Макголдрик.

Така Юнайтед се оказа изоставащ в шесто поредо гостуване от Висшата лига, но за пореден път успя да обърне. Преди това обаче Оливър Бърк можеше да направи 2:0, но пропусна със силен удар. На другата врата Маркъс Рашфорд направи голям пропуск, а дотогава почти всички атаки на Юнайтед завършваха със засада.

Все пак в 26-ата минута гостите стигнаха до 1:1. Виктор Линдельов прати извеждащ пас зад защитата, а Маркъс Рашфорд спря топката по фантастичен начин и още със следващото си докосване стреля покрай вратаря. Много красиво отиграване на английския национал.

В 33-ата минута обратът стана пълен по подобен начин. Този път извеждащият пас зад защитата бе на Пол Погба, а Антони Марсиал технично залъга вратаря и вкара за 2:1.

До края на полувреме Рашфорд изпусна сам срещу вратаря на контраатака, а "остриетата" пропуснаха на два пъти, като удари на Бърк и Макголдрик от малък ъгъл бяха спасени от Хендерсън.

Още в началото на втората част Юнайтед стигна до трети гол. При бърза контраатака топката стигна до Рашфорд, който прати топката под плонжа на Рамсдейл и се разписа за втори път - 3:1.

"Червените дяволи" успокоиха мача след това и направиха няколко пропуска чрез Антони Марсиал и резервата Хуан Мата.

Така се стигна до 87-ата минута, когато изненадващо Шефийлд стигна до втори гол. След центриране от корнер, Линдельов прати топката в главата на Макголдрик и на късмет последният вкара второто си попадение - 2:3.

В продължението резервата Райън Брюстър видя как негов опасен удар е спасен от Хендерсън. Късметът покри гостите, но те заслужиха успеха.