Манчестър Юнайтед узакони класирането си за финал в Лига Европа след нов зрелищен мач срещу Рома в полуфиналите на турнира. Двата тима не разочароваха и седмица след осемте гола на "Олд Трафорд", днес на "Олимпико" във Вечния град си вкараха още пет за 3:2 в полза на домакините.

Италианците не излязоха като обречени, макар шансовете им да бяха повече в сферата на илюзиите и всъщност създадоха доста главоболия на английския финалист. Юнайтед ще играе за втори трофей в историята си от този турнир след онзи от 2017 година.

Рома натисна здраво гостите от Албиона от самото начало и на Давид де Хеа му се наложи да показва класата си на два пъти в първите пет минути на мача. Испанският вратар първо спаси шут на Кристанте, а след това парира изстрел отблизо с чудесен рефлекс, охлаждайки ентусиазма на италианците за ранен гол.

Играчите на Юнайтед влизаха доста здраво, а след като съдията спести картон на Единсон Кавани, то Аарън Уан-Бисака нямаше подобен късмет и получи предупреждение в 20-ата минута, като влизането му срещу Бруно Перес можеше да бъде и с друг изход и изгонване при друг рефер.

Две минути след това Кавани удари напречната греда с прехвърлящ удар, а пет по-късно негов шут бе отразен от Антонио Миранте.

Крис Смолинг бе сменен заради контузия в 33-ата минута, а междувременно Мхитарян направи още един пропуск за "вълците".

И за да бъде затвърдена класиката, че когато не вкарваш, получаваш гол - точно това се случи. В 39-ата минута Единсон Кавани надбяга защитата на Рома и с бомбен шут не остави шансове на иначе представящия се на ниво досега Миранте за 1:0.

Италианците не се отказваха и продължиха да атакуват, за да се стигне до 57-ата минута, когато Де Хеа най-сетне капитулира. Той просто нямаше как да спаси удар с глава от два метра на Един Джеко за 1:1. Испанецът бе изненадан две минути след това, когато Кристанте го препарира с удар с обръщане от границат на наказателното поле, за да изведе Рома напред с 2:1.

Още в следващата атака Де Хеа спаси два сигурни гола - първо нов удар на Джеко, а след това и на Педро, все от непосредствена близост.

В 66-ата минута Бруно Фернандеш овладя майсторски дълъг пас, елиминира защитник и изведе на добра позиция Мейсън Грийнууд, но той стреля покрай вратата. Италианците не останаха дълго начело, защото в 68-ата минута Кавани отбеляза втория си гол, този път с глава за 2:2.

След това темпото най-сетне спадна, което не бе изненадващо с оглед на вихрените 70 минути, изиграни досега. Рома все пак стигна до нов гол, който бе дело на полската надежда Никола Залевски в 82-ата минута, когато той преодоля Де Хеа с глава.