Лестър приема довечера Астън Вила в последен двубой от двадесет и деветия кръг на Премиър лийг. Срещата на "Кинг Пауър Стейдиъм" е с начален час 22:00.

Това ще бъде четвърти сблъсък между двата отбора през този сезон.

Първо в двубоя за първенство "лисиците" се наложиха с 4:1 над Вила. Попаденията в мача тогава бяха дело на Джейми Варди, който бе точен на два пъти, а по веднъж се разписаха Келечи Ихеаначо и Джони Еванс. Почетното попадение за "виланите" бе дело на Джак Грийлиш.

След това Астън Вила отстрани Лестър на полуфиналите от турнира за Купата на Лигата, като първият сблъсък не излъчи победител и завърши 1:1. В реванша бирмингамци победиха с 2:1 в изключителна драма. Успехът за възпитаниците на Дийн Смит не дойде никак лесно. Двата тима изиграха много интересен двубой, като преди почивката Вила поведе в 11-ата минута, след като Мат Таргет завърши добра атака и пас на Джак Грийлиш. През втората част настойчивостта на гостите се отплати в 72-ата минута, когато Лестър изравни чрез Келечи Ихеаначо.

Нигерийският нападател на "лисиците" засече центриране отляво на Харви Барнс и с лекота преодоля стража на бирмингамци. Вила издържа натиска на гостите и мачът вървеше към изпълнение на дузпи, когато в добавеното време резервата Махмуд Хасан се разписа и класира тимът си за финала.

Във Висшата лига Лестър заема трета позиция и изостава сериозно от лидера и почти сигурен шампион Ливърпул. "Лисиците" не се намират в добра форма и в последните си три шампионатни мача загубиха от втория Манчестър Сити и аутсайдера Норич, а с Уулвърхемптън направиха безлично нулево равенство.

От колебанията в състава на Лестър ще се опита да се възползва Астън Вила, който се нуждае от точки, за да запази мястото си във Висшата лига.

Бирмингамци са на предпоследно място с двадесет и пет точки, две по-малко от първия отбор над чертата - Уотфорд, но са изиграли и два мача по-малко.

Проблемите на Вила са, че отборът лесно допуска голове, инкасирал е цели петдесет и две попадения и заедно с Норич са с най-лоши показатели в английския елит.

Все пак мениджърът Дийн Смит разполага с класни футболисти в лицето на Джак Грийлиш, който в предстоящия мач ще действа зад младите нападатели Уесли и Ануар Ел-Гази.

Триото ще бъде основна заплаха за вратата на Лестър и със сигурност може да създаде много проблеми на Джони Еванс и колегите му в отбрана.

Фаворит за краен успех са възпитаниците на Брендън Роджърс, но с оглед сблъсъците до момента през сезона се очаква да станем свидетели на нов резултатен двубой между Лестър и Астън Вила.

Winbet предлага Super hot залог за срещата тази вечер на "Кинг Пауър Стейдиъм" - двата отбора да отбележат. Коефициентът е завишен на 2.00 от стартов 1.69.