Закъсалият отбор на Еспаньол, който е последен в Ла Лига, извоюва точка срещу Барселона на своя стадион в 19-ия кръг.

На своя Корнела де Лобрегат в края Еспаньол стигна до попадение, за да оформи крайното 2:2, след като преди това Барса обърна резултата, макар че играеше неубедително.

Еспаньол, който още няма победа на своя стадион през сезона, се вдъхнови срещу много по-класния си съперник и поведе в 23-ата минута чрез гол на Давид Лопес, който вкара с глава след центриране от фаул на Марк Рока.

"Блаугранас" изиграха слабо първо полувреме, макар че както по традиция владееха постоянно топката. По-опасните ситуации се ограничиха до опасен удар на Луис Суарес в края на частта.

Само че през втората нещата се обърнаха. Именно уругваецът изравни в 50-ата минута, след като Жорди Алба го намери с хубав пас в неохранявана зона в наказателното поле.

Барса използва импулса и стигна до пълен обрат девет минути по-късно. Спряганият за напускане Артуро Видал се разписа с глава след нов пробив на Алба и класно центриране на Суарес с външен фалц.

Гостите продължиха да натискат и принудиха вратаря Диего Лопес да направи няколко много добри спасявания. Изглеждаше, че мачът е решен, но в 75-ата минута Френки Де Йонг си изкара глуповат втори жълт картон.

С човек повече Еспаньол взе инициативата и прати в еуфория своите фенове две минути преди края на редовното време. Китаецът Ву Лей се разписа с удар по земя след извеждащ пас на Матиас Варгас.

Така Барса изгуби двете си точки преднина спрямо Реал (Мадрид), но остава на върха в класирането с 40 точки благодарение на по-добрата си голава разлика. Градският съперник Еспаньол е все така последен, като точките вече са 11. Спасителният бряг за папагалчетата е на четири точки.