Замбийският нападател Патсон Дака бе главното действащо лице при победата на Лестър над Спартак (Москва) с 4:3 в Лига Европа. 23-годишният африканец наниза и четирите попадения за "лисиците", които спечелиха първите си три точки в груповата фаза на турнира при днешното си гостуване в руската столица.

Руснаците поведоха още в 11-ата минута, когато Александър Соболев откри резултата, а минута преди почивката Джордан Ларсон, син на шведската легенда Хенрик, удвои аванса на московчани.

Дака намали още в следващата минута, когато се възползва от извеждащ пас на Ихеаначо за 2:1.

В рамките на малко повече от половин час след почивката, младият замбиец собственоръчно осъществи обрат за английския тим.

В 48-ата минута той отново отбеляза след асистенция на Ихеаначо, за да изравни резултата, а шест минути след това Лестър вече водеше, след като Дака оформи хеттрика си с удар по земя - 3:2.

Десетина минути преди края бившият играч на РБ (Залцбург) добави още един гол към сметката си, а Соболев вкара втория си гол, за да оформи крайното 4:3.

Така Лестър измести Спартак от второто място, а утре предстои мач между другите два тима - Наполи и Легия (Варшава).