Барселона победи Реал (Сосиедад) с 2:1 на "Камп Ноу" в среща от 33-ия кръг на Ла Лига.

Двама защитници се разписаха за каталунците и донесоха безенния успех, който носи отново преднина от девет точки пред втория Атлетико (Мадрид).

Мачът не започна обещаващо за неутралния зрител, но след 35-та минута двата тима направиха по един голям пропуск след страхотни намеси на вратарите.

В последната минута на полувремето Барса поведе. След центриране от корнер на Осман Дембеле, Клемен Ленгле се извиси на близката греда и с техничен удар с глава даде аванс на домакините.

Сосиедад обаче започна вихрено втората част. Тер Щеген отново трябваше да прави феноменално спасяване, този път след далечен удар.

Така логично се стигна до 62-та минута, когато след страхотен извеждащ пас в наказателното поле Хуанми протегна крак и прокара топката зад германския страж на Барса - 1:1.

Попадението стресна каталунците и те се впуснаха в атака. Само две минути след полученото попадение авансът бе върнат и то по страхотен начин.

Жорди Алба получи на фланга, влезе на вътре и стреля силно по диагонала, за да намери ъгъла на вратата за 2:1.

До края на мача Барса търсеше и третото попадение, но Меси, Ракитич и Суарес направиха пропуски.

Сосиедад остава на десета позиция с актив от 41 точки.