Кошмарният сезон на Манчестър Юнайтед продължава с пълна сила.

"Червените дяволи" загубиха с 0:2 от Бърнли у дома, като това бе третото им поражение в последните четири мача.

Мачът за скромния Бърнли пък се оказа паметен, защото последната победа на тима на "Олд Трафорд" бе през далечната вече 1962-а, когато мачът завършва 5:2 в позла на "виненочервените".

Юнайтед изигра поредния си безличен мач, докато гостите от Бърнли чакаха своите шансове и се възползваха перфектно от тях.

Първият от тях бе в края на полувремето, когато Бен Мий с глава отклони топката, а нападателят Крис Ууд я прати във вратата. Преди това единственото по-интересно положение се бе открило пред Антони Марсиал, но той го пропусна.

В началото на втората част ситуацията стана ужасяваща за домакините, защото Бърнли празнуваше своя втори гол.

Джей Родригес удвои след мощен диагонален шут в ъгъла на вратата. Той успя да се измъкне от отбраната след страхотно двойно подаване с Уестууд.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Играчите на Юнайтед бяха запратени в нокдаун за пореден път през сезона.

Последваха минути, в които "червените дяволи" не успяваха да създадат нищо смислено. Опасностите дойдоха чак в заключителните минути, когато вече бе твърде късно за обрат.

По това време трибуните на митичния "Олд Трафорд" вече бяха полупразни. Феновете, свикнали да гледат толкова блестящи нощи, просто не можеха да понесат случващото се с клуба им под ръководството на Оле Гунар Солскяр.

В другите мачове тази вечер, Тотнъм на Жозе Моуриньо успя да се справи с последния Норич.

"Шпорите" победиха с 2:1 и се изравниха по точки с петия Манчестър Юнайтед, като борбата за топ 4 продължава с пълна сила.

Лестър обаче изглежда, че спокойно ще се класира за Шампионска лига, защото "лисиците" победиха Уест Хем с 4:1 и събраха 48 точки, с 14 пред Тотнъм и Манчестър Юнайтед.