Ужасяващите седмици за Тотнъм продължават с пълна сила. "Шпорите" стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Бърнли и така не успяха да стигнат до победата в пети последователен двубой във всички турнири.

По-рано през седмицата играчите на Жозе Моуриньо отпаднаха след изпълнение на дузпи срещу Норич за Купата в мач, съпътстван от скандали извън терена, а преди това последователно отстъпиха на Уулвърхемптън и Челси в първенството, както и на Лайпциг в елиминациите на Шампионската лига.

Крис Ууд откри за Бърнли след по-малко от четвърт час игра. Съдията Джон Мос показа добър усет към играта и пусна авантаж след явно нарушение в средата на терена, а в последвалата ситуация дойде и първото попадение за вечерта.

Джей Родригес стреля от дистанция, Юго Лорис спаси, но топката попадна в краката на Ууд и той вкара отблизо - 1:0 в 13-ата минута.

Така бе продължена и създалата се негативна традиция - Спърс не са допуснали гол във вратата си в едва 3 от общо 17 мача на Жозе Моуриньо начело на клуба във Висшата лига.

Все пак равенството бе възстановено рано през второто полувреме, когато гостите от Лондон получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Бен Мий срещу Ерик Ламела. Аржентинецът бе повален след шпагат в опорния крак в 49-ата минута.

Деле Али отбеляза от 11 метра, след като прати топката в обратния ъгъл на Ник Поуп в 50-ата минута.

Изравнителното попадение даде инерция на гостите, които показаха доста по-стабилна игра отколкото през първото полувреме, но така и не успяха да стигнат до победен гол.