Матиас Курьор продължи наказателната си акция и отбеляза деветия и десетия си гол за сезона, а Черно море се поздрави с третата си победа за сезона - 3:0 у дома срещу новака Монтана. Бившият треньор на "моряците" Никола Спасов, извел варненския тим до Купа и Суперкупа през 2015 година се завърна на "Тича" като наставник на гостите, но това по никакъв начин не трогна головата машина на домакините.

Васил Панайотов откри в 28-ата минута, когато превърна в гол центриране на Леандро Андраде от десния фланг. Халфът майсторски прати топката в далечния ъгъл на вратата за 1:0.

Курьор удвои малко след това - в 37-ата минута, като това стана след индивидуален пробив, при който той се освободи от двама защитници и стреля от дъгата на наказателното поле, за да вкара за 2:0.

Третото попадение дойде четвърт час преди края, когато Панайотов даде начало на прекрасна комбинация, намирайки в наказателното поле Стефан Велев, който отклони вляво към връхлитащия Курьор за 3:0.

След тази победа домакините се изкачиха до десетата позиция в класирането с 11 точки, изпреварвайки именно днешния си съперник, който е със същия актив, но е на единадесето място.