Аякс и Астън Вила завършиха 0:0 в първия осминафинален мач помежду си в Лигата на конференциите. Двата отбора направиха здрава битка в Амстердам, която завърши при равен резултат, без голове и с по един изгонен и от двата тима.

Езри Конса от гостите и Тристан Гойер от домакините бяха пратени в съблекалнята в рамките на три минути през втората част, след като и двамата футболисти получиха втори жълти и съответно червени картони.

ВИДЕО ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Възможностите за гол не бяха кой знае колко, като Емилиано Мартинес осуети най-добрата такава за нидерландците, предотвратявайки изстрел на Кенет Тейлър в средата на второто полувреме, докато във финалните моменти Aхметджан Каплан от домакините блесна с решителна намеса пред вратата на своя тим.

Реваншът е след 7 дни на "Вила Парк", като Унай Емери вече заяви, че целта му е триумф в надпреварата и общо пети европейски трофей във визитката му.

Астън Вила направи серия от 15 поредни мача без загуба вкъщи този сезон, докато Аякс не успя да спечели нито веднъж далеч от дома в групите на Лига Европа и така се озова в третия по сила турнир на континента.