Селтик затвърди своята хегемония в последните години в едно от най-големите дербита на европейския футбол - "Старата фирма" на Глазгоу.

В него Селтик отнесе своя голям опонент Рейнджърс, побеждавайки го с 3:0 у дома.

Така "детелините" нямат поражение от Рейджърс в последните шест издания на дербито, като в пет от тях Селтик бе победител, а едно завърши наравно.

Освен това Селтик, който е действащ шампион на Шотландия, доста рано в сезона показа, че е по-качественият тим в Глазгоу и голям фаворит за титлата и тази година.

"Детелините" вече имат пет точки аванс пред Рейнджърс след само четири кръга, а единственият друго отбор освен Селтик с пълен актив от точки е Абърдийн, на чиято врата по перфектен начин се справя родният национал Димитър Митов.

Днес Селтик изигра страхотно първо полувреме, след което се оттегли със заслужен аванс от два гола.

Ранен гол на Фурукаши бе отменен от ВАР, но в 17-ата минута ново японско попадение бе зачетено, този път дело на Дайсен Маеда.

Самият Фурукаши отново се разписа в 40-ата минута, този път с напълно редовен гол, а с оглед показаното на терена, това 2:0 до голяма степен уби интригата в дербито.

Рейнджърс все пак опита с повече агресия и риск да се върне в мача, но всичко за "сините" приключи в 75-ата минута, когато точен за 3:0 бе Калъм МакГрегър.