Докато почти в цяла Европа спортът бе спрян за месец, в Русия той продължава с пълна сила. Футболните мачове се играят по програма и при завиден интерес по трибуните.

В централния двубой за деня шампионът Зенит разпиля Урал (Екатеринбург) със 7:1.

Домакините от Санкт Петербург унижиха своя съперник, за да постигнат най-убедителния си успех в първенството от шест години насам, когато победиха московския Торпедо с 8:1.

67 минути на терена прекара родният национал Николай Димитров, който подобно на всичките си съотборници, не се запомни с изявите си.

Домакините, които странно или не имаха владение на топката от 48%, успяха да отправят 30 удара към вратата, 18 от тях точни.

В Урал могат да са щастливи, че резултатът даже не стигна и двуцифрено измерение.

Още в 15-ата минута Зенит вече водеше с 3:0. Разписа се нападателното дуо на шампионите, като две попадения вкара Сардар Азмун, а едно добави Артьом Дзюба.

До края на полувремето бразилската звезда Малком направи 4:0.

През втората част Сардар Азмун оформи своя хеттрик, втори гол на сметката си записа и Дзюба, точен бе и Себастиан Диуси.

Почетният гол за Урал вкара Андрей Панюков за 1:5 от дузпа.

Така Зенит вече води в класирането с 9 точки пред Краснодар, който обаче има мач по-малко.

По-рано днес закъсалият на осмото място Спартак (Москва) постигна важна победа с 3:1 като гост на Оренбург, но шансовете за място в европейските турнири на московският гранд остават нищожни.