Виляреал се изкачи до петото място в класирането на Ла Лига и удари рамо на Барселона. "Жълтата подводница" потопи Реал (Мадрид) насред Сантиаго Бернабеу, побеждавайки в столицата с 3:2, а по този начин даде шанс на каталунците да се откъснат на 15 точки от големия си съперник и да се доближат още повече до титлата.

Нигерийският нападател на гостите Самуел Чукуезе собственоръчно донесе победата на своя тим с две попадения.

ВИДЕО ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Автогол на Пау Торес изведе Реал напред след четвърт час футбол. "Белите" се възползваха от автогол на противникков тим за втори път в последните си три шампионатни мача, след като преди това не бяха получавали подобен "подарък" в продължение на 89 поредни мача - от декември 2020-а насам.

Чукуезе изравни в 39-ата минута, но в 48-ата Винисиус Жуниор пак изведе своите напред. Така бразилецът е взел участие в пет гола в последнтие си три мача - реализирал е два пъти и е асистирал други три.

Виляреал обаче осъществи пълен обрат в последните двадесет минути, след като първо Хосе Луис Моралес изравни в 71-ата, а девет по-късно Чукуезе изстреля истински снаряд, който бе неспасяем и Куртоа извади топката от мрежата си за трети път в съботната вечер.

Гостите са пети в класирането с 47 точки, докато Реал е втори с 59.