Виляреал шокира Ювентус насред Торино и изхвърли италианците от Шампионската лига. “Жълтата подводница” спечели втората осминафинална среща между двата тима с 3:0 и така продължава напред към четвъртфиналите на турнира за трети път в клубната история. Испанците бяха сред последните осем още в първия си сезон в турнира (2005/2006), когато в крайна сметка отпаднаха на полуфинал, а след това играха четвъртфинал и през сезон 2008/2009, но тогава отпаднаха.

Първият двубой на испанска земя бе завършил при равенство 1:1.

Треньорът на победителите Унай Емери най-сетне ще може да си отдъхне с усмивка, след като за първи път в кариерата си спечели елиминация в Шампионската лига. Досега той бе губил и трите си подобни сблъсъка (два с ПСЖ и един с Валенсия), но най-сетне постигна успех в турнир, който не му е толкова познат колкото Лига Европа, където е елиминирал други тимове рекордните 29 пъти.

Юве влезе в мача доста настървено и в първите петнадесетина минути добри възможности се откриха пред Алваро Мората и Душан Влахович, но Херонимо Руй показа класа с чудесни спасявания. Гостите постепенно се съвзеха и погледнаха по-смело към вратата на съперника, но така и не създадоха реални опасности. Първото полувреме завърши без голове, но категорично с преимущество за “бианконерите”

Сръбският нападател на домакините бе в основата на всичко по-интересно пред врата на Руй, който пък категорично бе най-добрият за Виляреал до почивката.

Втората част не бе особено различна и Юве продължи да атакува, обстрелвайки вратата на гостите при всяка една възможност. Противно на случващото се на терена, именно Виляреал поведе в резултата, а това стана факт четвърт час преди края, когато Даниеле Ругани фаулира Франсес Коклен в наказателното поле и това доведе до дузпа. Обичайният изпълнител Жерард Морено застана зад топката и не сбърка за 1:0. Десет минути по-късно всичко приключи за италианците, след като Пау Торес ги нокаутира с втори гол, засичайки центриране от ъглов удар.

Игра с ръка на Де Лихт в добавеното време доведе до втора дузпа за испанците, която този път Арно Данжума реализира за 3:0.

Виляреал е шестият отбор, който побеждава Ювентус като гост в елиминациите на Шампионската лига. Досега това бяха правили Манчестър Юнайтед (3:2 през 1998), Депортиво Ла Коруня (1:0 през 2004), Байерн (Мюнхен) (2:0 през 2013), Реал (Мадрид) (3:0 през 2018) и Аякс (2:1 през 2019).