Пловдивският Ботев продължи страхотния си възход и записа пета поредна победа в първенството.

"Канарчетата" триумфираха с 3:1 в дербито на Тракия срещу Берое.

Така само месец, след като Ботев заемаше предпоследното място в класирането с едва 9 точки, клубът вече се изравни по точки с Берое - по 25 и е само на една от място в първата шестица.

Тон за победата даде звездата на тима Тодор Неделев, който се отчете с поредното си фамозно изпълнение.

Той вкара гол от около 40 метра, но трябва да се отчете, че вратата бе празна.

Кошмарна грешка направи 19-годишният вратар Иван Гошев, за когото това бе дебют в професионалния футбол.

Кошмарно начало за младока, който обаче показа доста качества в течение на мача.

До края на полувремето мача бе равностоен. Ботев направи два сериозни пропуска, които бяха наказани от Берое в последната минута.

Отбраната в жълто не изби добре топката след корнер, тя попадна в Александър Цветков, който с мощен удар изравни.

Десет минути след началото на втората част обаче, Ботев отново бе напред в резултата. Отлична атака, която Тодор Неделев започна с чудесен далечен пас към Виана. Бразилецът с глава свали към Александър Тонев, който разстреля вратаря за 2:1.

Ситуацията бе доста спорна, защото останаха доста съмнения за засада на Тонев, но положението бе "тънко" и дори повторенията не успяха да ни убедят дали съдията е сбъркал или не.

Малко след това вдъхновеният Ботев стигна до трети гол, а едва ли е изненада, че в неговата основа отново бе Тодор Неделев.

Той проби и стреля в гредата, а топката се върна към младия Станислав Шопов, който не сбърка на празна врата.

До края Ботев можеше да направи успеха си още по-убедителен, а гостите останаха и с 10 души след червения картон на Педро Еуженио.