Челси абсолютно очаквано свърши работата си и се класира за четвъртфиналите в Лига Европа.

Английският тим спечели с 5:0 гостуването си на Динамо в Киев и с общ резултат от 8:0 намери място сред най-добрите 8 в турнира.

Големият герой за лондончани бе френският нападател Оливие Жиру, който изигра страхотен мач, наниза три от головете и подаде за още един от тях.

Надеждите на украинците за чудо бяха попарени след само 5 минути игра, когато след изпълнение на корнер Лофтъс-Чийк отклони топката и Оливие Жиру я довкара от близка дистанция.

Челси уверено контролираше двубоя, въпреки опитите на Динамо да спаси честта си. Така дойде 33-ата минута, когато хубав пас на Алонсо намери Жиру, който отново отбеляза.

Това не бе всичко за първата част, защото в последните й секунди, нова чудесна атака на Челси прати топката в малкото наказателно поле, където Маркос Алонсо нямаше проблем да я вкара.

През втората част Жиру добави нов гол, а десет минути преди края подаде на Калъм Хъдсън-Одой, който направи унижението за Динамо пълно.

В друг ранен мач от осминафиналите, Краснодар претърпя истинско разочарование в последната секунда.

Руският тим бе домакин на Валенсия след загуба с 1:2 в първия мач.

Домакините натискаха цял мач и в 85-ата минута успяха да поведат чрез Магомед Сюлейманов.

Двубоят се развиваше чудесно, но с последната си атака в 94-ата минута, Валенсия успя да изравни и да се класира за следващата фаза, героят бе Гонзало Гедеш.

В третия мач Наполи загуби с 1:3 от Залцбург, но с общ резултат от 4:3 успя да се класира за четвъртфиналите.