Локомотив (Пловдив) завърши 0:0 при домакинството си на Арда в среща, дала началото на плейофите в родното футболно първенство. Освен това двубоят бе първи за “смърфовете” след оттеглянето на досегашния собственик Христо Крушарски, както и дебют за Александър Томаш като треньор на отбора.

Две решения на ВАР през първото полувреме се оказаха ключови за крайния изход на срещата на “Лаута”.

Първо в петата минута Тонислав Йорданов откри за Арда, но повторенията показаха, че при извеждащия пас на Лъчезар Котев нападателят е бил в положение на засада.

Двадесет минути по-късно съдията вдигна червен картон на вратаря на домакините Илко Пиргов, който изби топката с шпагат извън наказателното поле от краката на Ел Мами Тетах. След това обаче Димо Димов отмени решението си след консултация с видео асистент рефера.

До почивката единствената по-добра възможност бе за кърджалийския тим - Светослав Ковачев стреля покрай вратата на Локо в 30-ата минута.

“Черно-белите” започнаха втората част по-добре и хубави положения се откриха пред Преслав Боруков и Венсан Марсел, но головете все така липсваха. Като цяло Локо бе по-добрият отбор през вторите 45 минути, в които головете така и не дойдоха.