Барселона продължава гонитбата с Реал (Мадрид) в испанското първенство. Днес шампионите надиграха трудно с 1:0 финалистите за Купата на Краля от Реал (Сосиедад) като домакини, за да си върнат върха в класирането поне до утре вечер.

Тогава "белите" от столицата гостуват на Бетис в Севиля. Осемнадесетата победа Барса не бе убедителна, дойде трудно и бе изкована след намесата на ВАР, дузпа и късен гол.

Мартин Бретуайт започна доста остро по лявото крило в дебютния си мач като титуляр за Барселона и си заслужи аплодисменти от трибуните "Камп Ноу" с два скоростни пробива.

Лионел Меси имаше двата най-чисти голови шанса за домакините през първото полувреме, като първо пропусна от малък ъгъл след комбинация с Бускетс в 28-ата минута. Пет минути преди почивката пък стреля от 11-12 метра ниско по тревата, но встрани от дясната греда.

Александър Исак бе в сходна роля за Сосиедад, като тормозеше най-много каталунската защита. Бившият играч на Борусия (Дортмунд) също се отличи с опасни отигравания, които обаче не завършиха с гол.

Три минути преди почивката Меси стигна до антирекорд, след като съдията му показа жълт картон. Това се случва в трети пореден мач и е най-дългата подобна серия в кариерата на аржентинската икона на Барса.

Надмощието на домакините се увеличи през второто полувреме, но гол така и не падаше, а това не се харесваше на над 80 хиляди по трибуните.

Влизане на скорост на Исак отляво и мощен шут в 73-ата минута даде на баските една от малкото им възможности след почивката, но топката излетя високо в трибуните. Разиграванията между Исак и Мартин Йодегор затрудняваха максимално каталунската защита.

Десет минути преди края съдията отсъди дузпа в полза на Барселона, а това се случи след консултация с ВАР и продължителни искания от страна на Жерар Пике. Във въпросната ситуация в наказателното поле на Реал Сосиедад Клеман Лангле се размина с топката и тя се удари в ръката на противников защитник.

Лео Меси застана зад топката и хладнокръвно вкара за 1:0, след като стреля на средна височина, близо до лявата греда и точно над плонжа на вратаря. В заключителните минути на петминутното продължение Ансу Фати, който влезе като смяна, получи гениален пас от Меси, а след това асистира на Жорди Алба и той прати топката във вратата, но нова намеса на ВАР отмени попадението заради засада.