Рома победи с 2:1 Лече у дома в последния неделен мач от кръга в Италия, за да продължи да вярва в мечтата за титлата. Римляните са пети с 19 точки от 9 мача, а първият Наполи е с 23.

Но Жозе Моуриньо не бе щастлив, въпреки че 70 000, препълнили "Олимпико", отново пяха до изнемога и сред тифозите на Рома еуфорията е голяма.

Травмата на Пауло Дибала помрачи успеха, след като аржентинецът се наложи да напусне играта в началото на второто полувреме. Аржентинският ас на "вълците" вкара от дузпа за 2:1, но веднага закуцука, а не се радваше бурно на гола.

Има мускулна контузия на бедрото, но не е ясно дали е играл известно време с нея в срещата, или я е получил при изпълнението на наказателния удар, при което се видя леко подхлъзване и кракът му поднесе.

Дибала точно се бе върнал след травма миналия кръг, а сега прогнозите са, че може да отсъства до 2 месеца. Днес ще стане ясен размерът на щетите в мускула, но медиите в Аржентина и Италия пишат, че Пауло е под сериозен въпрос за участие на Мондиал 2022.

Световното първенство започва на 20 ноември и, ако е здрав, няма съмнение, че играчът на Рома ще е в състава на Аржентина - един от фаворитите за титлата.

"Без Дибала до края на 2022 година", твърди "Гадзето дело спорт" тази сутрин, визирайки информации, изтекли от щаба на Рома. А това означава, че и Аржентина няма как да очаква той да е готов за Катар.

По-рано в неделя Наполи победи като гост Кремонезе с 2:1 и запази първото място, а Аталанта водеше с 2:0, но стигна само до 2:2 при гостуването на Удинезе в зрелището на кръга и така остана с 21 т.

Тимът от Удине пък е трети с 20, колкото има и четвъртият Милан. Следват Рома (19), Лацио (17, мач по-малко) и Интер (15).