Жозе Моуриньо си е Жозе Моуриньо и нищо не може да го измести от водещите позиции в новините след кръга в Италия.

Дори дербито в късните часове Милан - Юве (0:1), което бе полемично и много интересно.

След Рома - Монца (1:0) в откриващия мач на деня, Специалния изнесе поредния си моноспектакъл пред медиите. Всъщност той започна още в добавеното време на двубоя, когато неговият отбор вече бе повел.

ВИЖТЕ КАДРИ ОТ ДЕРБИТО НА "САН СИРО">>>

Гол на Стефан Ел Шаарауи в 90-ата минута даде победата на Рома, а в 10-те добавени минути няколко пъти скамейките на двата тима влизаха в конфронтации и разменяха реплики.

Драмата бе пълна, а Жозе бе изгонен от арбитъра Джовани Айролди, като в първия момент не се разбра причината.

Повторенията обаче я разкриха - Моуриньо иронично прави жестове към колегите си от Монца, сякаш бърше сълзи от очите си .

ВИДЕО ОТ ПОДИГРАВКАТА НА МОУРИНЬО ВИЖТЕ ТУК >>>

"Направих един жест да не плачат, не съм казвал нищо обидно - сви рамене с физиономия на жертва Жозе. - Не знам защо ме изгониха. Тяхната скамейка и треньорите им оказваха натиск на съдиите през целия мач, затова след гола ни им показах - не плачете, случва се.

Но не разбирам как това е достатъчно за червен картон, та аз дори не съм разменил реплики с някого. Мачът бе емоционален и ние го спечелихме в последните секунди, не е станало кой знае какво край тъчлинията, като за такъв момент."

В Италия вече вървят и теории на конспирацията - Жозе е изгонен точно преди гостуването на Рома в Милано срещу бившия му отбор Интер, та португалецът няма да е на скамейката за дербито в неделя.