Рома победи Верона с 1:0, което бе напълно достатъчно тимът да се върне на третото място в класирането на италианското първенство. Успехът дойде пестеливо, защото все пак в четвъртък предстои реванш в Лига Европа срещу Залцбург, където "вълците" имат да наваксват изоставане от 0:1 в първия мач.

Феновете този път изненадващо не напълниха трибуните, както е цял сезон в Рим за мачовете на отбора на Жозе Моуриньо. И показаха недоволство от играта, чуха се освирквания още в средата на първото полувреме. В 45-ата минута Ола Солбакен вкара единствения гол, но и до края публиката бе по-скоро нервна, отколкото безрезервно да подкрепя своите.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

И Жозе, както неведнъж го е правил в кариерата си, изригна в един от култовите си монолози след мача.

"Спечелихме заслужена победа и поздравих всеки от отбора за нея. Спечелихме заедно - започна Специалния. - Само пет или шест от тези играчи бяха на терена в Австрия онзи ден. Бове преди да дойда тук щеше да бъде пратен в трета дивизия под наем, сега е титуляр. Белоти даде всичко на терена, Ел Шараауи не е играл два поредни мача от години, нямаше сили. Играчи играха на различни позиции, но спечелихме.

Разочарован съм, че феновете освиркаха първия грешен пас в мача. Разочарован съм, защото с тяхната подкрепа печелим. Не разбирам как може да не подкрепят отбора, например същия Бове - той е фен на Рома повече от всички тях. Него трябва да го носят на ръце. Но тифозите ни или не разбират в каква ситуация сме, или не желаят да ни покажат уважение.

А медиите... Другите играят отлично, а Рома вкарва голове само от статични положения или случайно. Никакъв респект. Питате ме защо не говоря. Не давам интервюта от една година, точно това е причината. Говоря след мачове, за да не глобяват клуба. Аз съм на 60 години, спечелил съм много трофеи, не искам да хвалят и уважават мен. Това са млади момчета, поне към тях покажете респект.

Не искам да казвам повече сега, разочарован съм. Ще говоря след края на сезона и ще кажа всичко."

Наполи води с 62 точки, Интер има 47, а Рома и Милан са с по 44. Лацио има 42, а Аталанта 41 - всички тези отбори са в битката за топ 4. Позицията на отбора в първенството никак не е лоша, а и още е в играта в Лига Европа. Но Жозе съвсем очевидно намеква за раздяла след сезона, а и все повече се говори, че две големи оферти са на масата - ПСЖ и Челси искат именно Моуриньо да поеме отбора им от лятото.