Жребият за осминафиналите за Купата на краля в Испания бе изтеглен днес, като предостави сблъсъка между Атлетик Билбао и Барселона, както и градското дерби между Бетис и Севиля. Реал Мадрид ще гостува на Елче.

Изтеглянето на Билбао и Барселона един срещу друг е нещо като шега за двата отбора, защото напоследък те постоянно се срещат в турнирите за купите.

В миналогодишния финал Барса победи с 4:0 именно баските, а преди 12 месеца Билбао победи с 3:2 каталунците във финала за Суперкумата на страната.

През 2020-а Атлетик победи на четвъртфинал с гол в 93-ата минута, а през 2017-а Барса бе краен победител на полуфиналите с общ резултат 4:3. През 2016-а двата съперника също се срещнаха, но на четвъртфинал. Тогава радостта отново бе за Барса с общ резултат 5:2.

Сблъсъци между Барса и Билбао за купите имаше и през 2015-а, като тогава за Суперкупата баските спечелиха един от мачовете с 4:0.

Двата тима имат своята история с мачове в турнирите още през 2011-а и 2009-а.

Големият сблъсък на осминафиналите обаче ще е градското дерби между Севиля и Бетис. Двата големи съперника не са се изправяли един срещу друг за Купата от 2016-а, когато Севиля триумфира с общ резултат 6:0. Другият им сблъсък през този век бе през 2007-а и тогава отново победата бе за "белите".