Реал (Мадид) се класира на финала на Суперкупата на Испания след победа с 3:0 над Валенсия в Саудитска Арабия.

Турнирът от тази година е в нов формат с четири отбора и се провежда в Азия, като Валенсия не успя да надгради след спечелването на Купата на Испания в края на миналия сезон.

Зинедин Зидан ще има шанс да завоюва нов трофей за "кралете", като на финала ще се изправи срещу Барселона или Атлетико (Мадрид), които в четвъртък излизат във втория полуфинален сблъсък

Още в петата минута Рафаел Варан имаше шанс да даде аванс на "белия балет", но ударът му с глава бе спасен от вратаря. Хауме обаче бе хванат неподготвен в 16-ата минута, когато Тони Кроос го изненада с удар директно от корнер - нещо, което не се вижда всеки ден.

Вторият гол падна в 39-ата минута. Удар на Лука Модрч бе блокиран, но при добавкката Иско бе точен и донесе спокойствие за отбора на Зинедин Зидан.

Класическият резултат оформи самият Модрич в 65-ата минута с красив удар с външен фалц от близка дистанция.