Кой, ако не Златан, бе герой в дербито на кръга от италианската Серия "А".

Шведската суперзвезда вкара два гола, а неговият Милан спечели гостуването си на Наполи с 3:1.

По този начин "нерадзурите" продължават непобедени да оглавяват класирането, като имат преднина от две точки над заемащият изненадващо второто място Сасуоло.

Златан заблестя край Везувий, като даде аванс на Милан от два гола до 54-ата минута. По този начин шведът се разписа в осми пореден мач в първенството, въпреки 39-те си години.

През първата част той вкара впечатляващ гол с глава от, възползвайки се от центриране на Ернандес.

Въпреки гола, Наполи имаше тотална доминация на терена. Домакините на два пъти нацелиха гредата, а стражът Донарума се отчете със страхотни спасявания, които запазиха вратата на Милан суха.

Така в началото на втората част Златан нанесе вторият си удар. Този път центрирането бе на Ребич, а от няколко метра Ибрахимович заби топката във вратата с глава.

Шведът вкара и третия си гол, но той бе отменен заради засада.

Все пак напълно очаквано с оглед на играта, Наполи вкара чрез Дрист Мертенс.

До края неаполитанците хвърлиха всички сили в атака, а Златан напусна терена заради травма. Милан обаче удържа, а в последната 95-ата минута младият норвежки талант Янс Петер Хауге оформи крайното 3:1.