Отборът на Милан е господарят на Милано след победа 2:1 в дербито над Интер.

Градското дерби си имаше своята голяма звезда, като едва ли е изненада за някого, че това бе Златан Ибрахимович.

В типичния си надеменен стил той се закани да се развихри, като напълно подкрепи думите си с действия. Шведът вкара два гола, с които донесе победата на своя Милан. Така на сметката си той вече има 9 гола с двата екипа в дербито на Милано. Доказателство, че този емблематичен сблъсък е сред любимите му.

Това прекъсна ужасната серия на "росонерите", които имаха четири поредни поражения в това дерби, а последната им победа за първенство бе през януари 2016-а, след който последваха осем двубои с победи на Интер или мачове, завършили наравно.

Неудържимият Златан даде ударен старт на дербито, като само в рамките на 16 минути, успя да отбележи два гола.

Той откри от дузпа, която сам си изработи в 13-ата минута. Той нахлу в наказателното поле на Интер и бе спънат от опитния Коларов. Макар и да падна театрално, контакт между двамата имаше.

Естествено, че Златан сам взе топката, за да изпълни дузпата, която Самир Ханданович спаси. При добавката обаче Ибрахимович успя да довкара топката за 1:0.

Още в следващата атакатой получи чудесно центриране от Леао, като от въздуха успя да удвои.

Все пак Интер не се предаде, като дойде ред и голаджията на "нерадзурите" да се изяви.

Прострелното центриране на Иван Перишич достагна до него, а за белгийският нападател не бе проблем да вкара в опразнената врата.

Това се случи още преди да е изтекла 30-ата минута на мача, като "нерадзурите" имаха цял час пред себе си, да избегнат поражението.

Гол обаче така и не падна, а победата означаваше първо място за Милан в класирането с актив от четири победи в четири мача.

По-рано през деня досегашният лидер Аталанта отнесе тежка загуба с 1:4 от Наполи, което подпомогна каузата на "росонерите".

По същото време с дербито на Милано се игра и мачът между Сампдория и Лацио, който завърши при резултат 3:0 за домакините.

Провал претърпя и Ювентус, който без голямата си звезда Кристиано Роналдо, не успя да победи новака Кротоне, завършвайки наравно 1:1 в Южна Италия.