Златан Ибрахимович ознаменува повторния си дебют като титуляр за Милан с гол.

Той се разписа за 2:0, оформяйки крайния резултат в полза на тима си в гостуването на Каляри. Победата бе първа за "росонерите" от 8 декември насам.

Шведската звезда предизвика истинска еуфория със завръщането си на "Сан Сиро", като дебютира с "тихи" 35 минути при нулевото равенстов срещу Сампдори в понеделник.

Днес обаче Ибра започна като титуляр и показа на всички, че все още умее да бележи на топ ниво.

Той се разписа в 64-ата минута, когато получи пас от Ернадес и с прекрасно насочен техничен удар прати топката във вратата.

В типичен за него стил, Ибра вдигна победоносно ръце още преди топката да е преминала голлинията, уверен в поразяващия си удар.

По време на предишния си престой в клуба той вкара 56 гола за два сезона, а последният случай, в който се разписа, бе на 6 май 2012-а. Тогава Ибра наниза два гола при загубата на Милан с 2:4 в градското дерби срещу Интер.

Днес голът на шведът реши мача, защото 18 минути по-рано, в самото начало на втората част, Рафаел Леао бе дал преднина на гостите.

Португалецът имаше голяма доза късмет, защото ударът му рикошира в бранител и прехвърли вратаря на Каляри.

Милан все пак напълно заслужи успеха си, който даде повод за усмивки след тежките месеци за заспалия гранд. Ибрахимович дори стигна до втори гол в края, но той правилно бе отменен заради засада.

С трите точки "росонерите" се изкачиха на осмата позиция, на четири пункта зад днешния си съперник Каляри.