Европейският колос Милан започна участието си в Европа с гостуване на скромния ирландски Шамрок Роувърс.

"Росонерите" подходиха сериозни и излязоха с огромна част от титулярите си, като успяха рутинно да спечелят с 2:0.

Естествено, че целият двубой премина под контрола на Милан, а голът на успокоението вкара голямата звезда Златан Ибрахимович в 23-ата минута.

Той и Хакан Чалханоглу разиграха отлично, като шведът завърши атаката с мощен удар в долния ъгъл на вратата.

След няколко пропуска, всичко бе решено в 67-ата минута, когато Хакан Чалханоглу вкара втори гол за Милан. Италианския тим разигра отлично с къси пасове около наказателното поле, а да завърши хубавата атака се падна на турския национал.

Далеч по инфарктен мач се изигра по същото време в сръбския град Сента, където Бачка Топола и румънският гранд Стяуа си вкараха 12 гола, а накрая решиха всичко с дузпи.

В редовното време мачът завърши 4:4, като две от попаденията паднаха в добавеното време.

В продълженията двата тима си вкараха още по два гола за 6:6, докато при дузпите победата отиде за Стяуа с 5:4.

Лудият мач стартира с преднина от 2:0 за аутсайдерите от Бачка Топола, която обаче Стяуа успя да върне до 50-ата минута.

Макар и останалите с човек по-малко, сърбите отново поведоха, правейки 3:2 още със следващата атака, за да допуснат ново изравняване от дузпа в 63-ата минута.

Така се стигна до инфарктните последните минути, като в 93-ата Бойан Балаз от сръбския състав си вкара автогол и изглежда обрече тима си на загуба. Секунди по-късно обаче, точно преди съдията да свири края, Томанович изравни за Бачка Топола, за да вкара мача в продължения.

Те бяха украсени с още 4 гола, а макар вече с девет души на терена, домакините не се дадоха и докараха нещата до дузпи.

При изпълнението им обаче съдбата вече им обърна гръб, като далеч по-опитният и именит румънски тим се поздрави с успеха.